kedi maması - köpek maması

Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.

American BullyAmerican Bully İlanları tamamen durdurulmuştur!

2021 yılı Temmuz ayında yürürlüğe giren 7332 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro türlerini veya bunların melezlerini üreten, sergileyen, takas eden, ülkeye girişini, satışını, reklamını yani bu hayvanların ticaretini yapanlara hayvan başına para cezası getirilmiş olup yasaya aykırı hareket eden kişilerin hayvanlarına el konularak belediyelere ait bakımevlerine götürülecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ise 2021 yılı Aralık ayında çıkartılan genelge kapsamında yasaklı köpek ırklarına American Staffordshire Terrier ve American Bully'i de eklendi.

Sitemizde yasaklı köpek ırklarına ait ilanlar ücretli ya da ücretsiz hiç bir şekilde verilememektedir.

Bu sayfada göreceğiniz Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro ilanların hepsinin reklamı durdurulmuş, pasif edilmiş ve iletişim bilgileri tamamen engellenmiştir.

Sitemizde yasaklı ırklar olan Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro satışı ve sahiplendirilmesi KESİNLİKLE yasaktır. Bu türe sahip olanların bölgesine bağlı Belediyesine bilgi vermesi mecburidir. Patisahiplen.com sitesinde Pitbull Terrier için satış, reklam ya da sahiplenme amaçlı sergileme ilanı verilemez ve buna izin vermiyoruz.

Sitemizde yasaklı ırklar olan Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro satışı ve sahiplendirilmesi KESİNLİKLE yasaktır. Bu türe sahip olanların bölgesine bağlı Belediyesine bilgi vermesi mecburidir. Patisahiplen.com sitesinde Pitbull Terrier için satış, reklam ya da sahiplenme amaçlı sergileme ilanı verilemez ve buna izin vermiyoruz.

Yasaklı ırklara sahip kişilerin14 Ocak 2021 tarihine kadar hayvanlarını kısırlaştırarak ve çip taktırarak, ilçe tarım müdürlüklerinde kayıt altına alıp pasaport almaları gerekmektedir. Bu cins hayvanların pasaportlarıyla birlikte ellerinde tasmaları ve ağızlıklarıyla dolaştırılması zorunlu kılınmıştır.

American Bully Köpeği


Vücut geliştirmesiyle dikkat çeken American Bully köpeği, farklı renklerde bir köpektir. Mükemmel kişilikleri ve kalın tüyleri nedeniyle tüy dökümü dönemi dışında fazla taşınmadıkları için evde beslenmeye en uygun ırklardan biri olarak kabul edilirler. Dört farklı boyutta olan bu köpekler, kişilik yapılarında genellikle benzer özellikleri paylaşırlar. American Bully köpeği kişiliği nedeniyle arkadaş canlısı bir köpektir. Bu açıdan özellikle çocuklarıyla çok iyi iletişim kurarlar. Uygun şekilde eğitilirlerse ve uygun şekilde sosyalleşirlerse köpekler, kediler ve diğer canlılarla da iyi iletişim kurabilirler.

American Bully Köpeği Özellikleri


Büyük boyutlarına ve ağırlıklarına rağmen, American Bully köpekleri çok sevecen bir kişiliğe sahiptir. Bu açıdan bir kedi gibi sahibinin kucağına oturmaktan çok mutlu olurlar. Etrafında olan her şeyle ilgilenen ve her zaman çekici bir tavır sergileyen bu cins aynı zamanda mükemmel bir bekçi köpeğidir. Sanılanın aksine yabancılara havlamanın temel nedeni koruyucu bir içgüdü değil, sevimli bir kişilik nedeniyle merhaba deme isteğidir. İnsanlara karşı olan tarif edilemez sevgisi nedeniyle American Bully köpekleri, gerektiğinde sahiplerini korumak için hayatlarını bile tehlikeye atabilirler. Bunun yanı sıra American Bully köpeği hastalıkları da önemli bir diğer konudur. Bunun için ise kilolarına dikkat etmek gerekir. Bunun dışında düzenli veteriner kontrolleri bu köpeğin bakımı için yeterlidir.

American Bully Yasak Mı?


Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ilan edilen listede bulunan köpeklerin kayıt izin belgesi olmadan beslenmesi yasaklanmıştır. Yeni düzenleme ile birlikte Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier ve American Bully cinsi köpekler genelge kapsamında kayıt belgesiz, tasmasız ve ağızlık bulunmadan dolaştırılması yasaktır. 7 Aralık'ta giren düzenleme ile belirtilen ırklara ait kayıt belgesinin 14 Ocak 2022 tarihine kadar alınması zorunludur.

“Bu hükümlere aykırı hareket edenlere, 11 bin TL idari para cezası verilecek; belirtilen yasaklara aykırılığın tekrarı halinde, idari para cezası verilerek hayvanlara el konulacak ve en yakın belediye tarafından hayvan bakım evine götürülecektir.”

American Bully Köpeği Bakımı


American Bully köpeği bakımı diğer birçok cinse göre daha kolaydır. Haftada birkaç kez tüylerini taramak yeterlidir. American Staff ırkıyla karşılaştırıldığında ise bu köpekler daha az egzersiz gerektirir. Bu nedenle, iç mekanlarda bakılan bu köpeklerle yaşamak daha kolay ve daha rahat hale gelir. XL boyutu dışında, diğer üç boyuttaki American Bully köpekleri daha az egzersiz gerektirir. Başta Amerika olmak üzere Avrupa ülkelerindeki iyi ve sevilen köpek ırkları arasında en popüler olanı büyük bir ırktır ancak çocuklar ve diğer aile bireyleri için en uygun olanlardan biridir. Onları apartmanda tutmanın zararsız olmasının yanında, bu mekanlarda daha iyi yaşadıklarını da belirtmek gerekir. Bu yüzden American Bully köpeği beslenme konusu oldukça kolaydır.

American Bully Köpeği Hakkında Sık Sorulan SorularAmerican Bully Kaç Yaşına Kadar Yaşar?

American Bully köpekleri çok güçlü bir yapıya sahiptir ve genellikle çok sağlıklıdır. Ancak çok sıcak ve çok soğuk sıcaklıklara karşı çok hassastır. Öte yandan, özellikle yavru köpekler için, bu cins köpeklerin eklem sorunları olabilir ve asla şiddetli egzersiz yapmazlar. American Bully ırkı, herhangi bir sağlık sorunu olmadan 8 ila 15 yıl yaşayabilir. Son olarak, bağışıklık sistemini korumak için köpeğinizin düzenli olarak aşılandığından emin olmalısınız.

American Bully Köpeği Sağır Mıdır?
American Bully köpeklerinin kulağının yapısı yarı dik, ucu kırık ve sarkıktır. Bazı sahipler, görünüşlerini daha çekici ve korkutucu hale getirmek için kulaklarını keserek daha korkutucu görünmelerini sağlar. Ancak bu köpeklerin işitme duyusu çok iyidir ve sahibinin sesini 500 metre mesafeden bile kolaylıkla algılanabilir.

  • Bulunan İlanlar (0)
Sırala :

Hayır Sonuç Bulundu.

Bebek bakım çantası

Üst Bebek bakım çantası