kedi maması - köpek maması

Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.

American StaffordshireAmerican Staffordshire İlanları tamamen durdurulmuştur!

2021 yılı Temmuz ayında yürürlüğe giren 7332 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro türlerini veya bunların melezlerini üreten, sergileyen, takas eden, ülkeye girişini, satışını, reklamını yani bu hayvanların ticaretini yapanlara hayvan başına para cezası getirilmiş olup yasaya aykırı hareket eden kişilerin hayvanlarına el konularak belediyelere ait bakımevlerine götürülecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ise 2021 yılı Aralık ayında çıkartılan genelge kapsamında yasaklı köpek ırklarına American Staffordshire Terrier ve American Bully'i de eklendi.

Sitemizde yasaklı köpek ırklarına ait ilanlar ücretli ya da ücretsiz hiç bir şekilde verilememektedir.

Bu sayfada göreceğiniz Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro ilanların hepsinin reklamı durdurulmuş, pasif edilmiş ve iletişim bilgileri tamamen engellenmiştir.

Sitemizde yasaklı ırklar olan Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro satışı ve sahiplendirilmesi KESİNLİKLE yasaktır. Bu türe sahip olanların bölgesine bağlı Belediyesine bilgi vermesi mecburidir. Patisahiplen.com sitesinde Pitbull Terrier için satış, reklam ya da sahiplenme amaçlı sergileme ilanı verilemez ve buna izin vermiyoruz.

Yasaklı ırklara sahip kişilerin14 Ocak 2021 tarihine kadar hayvanlarını kısırlaştırarak ve çip taktırarak, ilçe tarım müdürlüklerinde kayıt altına alıp pasaport almaları gerekmektedir. Bu cins hayvanların pasaportlarıyla birlikte ellerinde tasmaları ve ağızlıklarıyla dolaştırılması zorunlu kılınmıştır.

American Staffordshire Köpeği


American Staffordshire köpeği, görünüşüyle görenleri korkutsa da sıcacık bir kalbe sahip tam bir aile köpeğidir. Herkesle arkadaş olan bu köpekler, büyük veya küçük herkesle duymadan iyi ilişkiler kurmanıza olanak tanır. 19. yüzyılın başlarında bulldog ve terrier melezi olarak tanıtılan American Staffordshire köpeği ırk olarak, bir bekçi köpeği olarak eğitilmiştir. Pitbull ile aynı aileye ait olmasına rağmen, American Staffordshire köpekleri benzersiz özelliği, tıknaz ve sağlam gövdesiyle sahibini korumak için çok çaba sarf etmesidir.


43 ila 48 cm uzunluğunda olan American Staffordshire köpeği kiloları 15 ila 20 kg ağırlığındadır. American Staffordshire, düz kulakları ve ince, kaslı bacakları ile oldukça kaslı bir vücuda sahiptir. Kısa, düz tüyleri ise çok fazla bakım gerektirmez. Kulak kesme, bu köpek sahipleri tarafından olumlu bir görünüm için tercih edilmektedir. Sadık, sevecen, ilgili, koruyucu ve tehditlere ve diğer hayvanlara karşı sabırsız olan Amerikan Staffordshire, yüksek bir acı eşiğine sahiptir. Bu açıdan gerçek bir bekçi köpeğidir. Her zaman kendisine verilen emirleri yerine getiren American Staffordshire köpeği yaşam süresi 12 ila 13 yıl arasındadır.

American Staffordshire Köpeği Özellikleri


American Staffordshire köpeği, görünüşünün aksine tam bir aile köpeğidir. Pitbull ile aynı aileden gelse de American Staffordshire köpeği kişiliği nedeniyle çok nazik ve sakindir. Sadece sahibini korumak için gücünü gösteren bu köpek çocuklar ile de son derece yakındır. Bu durum ise, çocuklu aileler için mükemmel bir köpek olduğunu kanıtlamaktadır. Bu köpek cinsi, doğası gereği çok aktif ve enerjik bir cinstir. Eğer bu köpeği sahiplenmeyi planlıyorsanız, her gün düzenli olarak egzersiz yaptırmanız gerekir. Dışarıdan çok sağlıklı bir köpeğe benzeyen American Staffordshire köpeği hastalıkları genel olarak soğuk havalardan dolayı kaynaklanır. Bunun yanı sıra her zaman itaatkar olan bu köpeklerin sahibine karşı inanılmaz zayıflıkları vardır. Çok cesur olan bu köpekler, bu cesareti sahibini korumak için kullanabilir.

American Staffordshire Köpeği Bakımı


American Stafforshire köpeği bakımı ve beslenmesi oldukça önemlidir. Proteinden ve etten zengin ve tahıl oranı düşük gıdalarla beslenmeniz gerekir. Vücut, güçlü kaslar için ihtiyaç duyduğu proteini kaliteli etten alır. Tahıl bakımından zengin kuru gıdalar cilt sorunlarına ve alerjilere neden olur. Bu açıdan daha deneyimli köpek sahiplerinin bu köpekleri yetiştirmesi gerekir. Ayrıca bu köpekler, yabancılardan hoşlanmaz, bu yüzden gezintiler için bir ağızlık kullanmak gerekir. Şehir hayatına adapte olması zor olan American Stafforshire maksimum enerji uygulayabileceği bir alana ihtiyaç duyar.

American Staffordshire Köpeği Hakkında Sık Sorulan SorularAmerican Staffordshire Köpekleri Nasıl Eğitilir?

Zeki olmaları nedeniyle American Staffordshire köpekleri eğitimi kolaylaştırır. Bu eğitim özellikle aile hayatında daha sosyal bir eğitim olmalıdır. Bir güç ortamında, Amerikan Staffordshire zor bir köpek olabilir. Ayrıca bu köpekler ile uzun yürüyüş ve egzersiz yapmanız gerekir. Sahip olduğu yerleri ve aile üyelerini tamamen korumak için bu köpeklerin eğitilmesi önemlidir.

American Staffordshire Çocuklar ile Anlaşabilir Mi?
Çocuklar, Amerikan Staffordshire cinsine en yakın olan kişiler arasındadır. Çocuklar için zararı olmayan bu cins tam bir aile köpeğidir. Eğer küçük çocuklarınız varsa, bakıcınız olarak American Staffordshire seçmeniz güvenlidir. Çünkü bu köpekler, koruyucu içgüdüsü ile çocuklarını korumak için elinden geleni yapar. Amerikan Staffordshire, genel olarak diğer evcil hayvanlarla arkadaş olur. Genel itibariyle, bu köpekler saldırgan bir köpek değildir. Ancak başka bir köpek onu tehdit ederse saldırabilir. Bu yüzden bu köpeği sahiplenmeden önce iyice düşünmek gerekir. Bu açıdan American Staffordshire köpeği beslenme konusu da dikkate alınmalıdır.

  • Bulunan İlanlar (0)
Sırala :

Hayır Sonuç Bulundu.

Bebek bakım çantası

Üst Bebek bakım çantası