kedi maması - köpek maması

Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.

Dogo ArgentinoDogo Argentino İlanları tamamen durdurulmuştur!

2021 yılı Temmuz ayında yürürlüğe giren 7332 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro türlerini veya bunların melezlerini üreten, sergileyen, takas eden, ülkeye girişini, satışını, reklamını yani bu hayvanların ticaretini yapanlara hayvan başına para cezası getirilmiş olup yasaya aykırı hareket eden kişilerin hayvanlarına el konularak belediyelere ait bakımevlerine götürülecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ise 2021 yılı Aralık ayında çıkartılan genelge kapsamında yasaklı köpek ırklarına American Staffordshire Terrier ve American Bully'i de eklendi.

Sitemizde yasaklı köpek ırklarına ait ilanlar ücretli ya da ücretsiz hiç bir şekilde verilememektedir.

Bu sayfada göreceğiniz Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro ilanların hepsinin reklamı durdurulmuş, pasif edilmiş ve iletişim bilgileri tamamen engellenmiştir.

Sitemizde yasaklı ırklar olan Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro satışı ve sahiplendirilmesi KESİNLİKLE yasaktır. Bu türe sahip olanların bölgesine bağlı Belediyesine bilgi vermesi mecburidir. Patisahiplen.com sitesinde Pitbull Terrier için satış, reklam ya da sahiplenme amaçlı sergileme ilanı verilemez ve buna izin vermiyoruz.

Yasaklı ırklara sahip kişilerin14 Ocak 2021 tarihine kadar hayvanlarını kısırlaştırarak ve çip taktırarak, ilçe tarım müdürlüklerinde kayıt altına alıp pasaport almaları gerekmektedir. Bu cins hayvanların pasaportlarıyla birlikte ellerinde tasmaları ve ağızlıklarıyla dolaştırılması zorunlu kılınmıştır.

Dogo Argentino


Dogo Argentino köpeği, oldukça atletik bir görünüme sahip orta büyüklükteki kaslı bir köpektir. Alnı dışa doğru çıkıntılıdır ve burnun ucuna doğru hafif bir eğri ile biter. Başı, oldukça büyük ve bütünü oluşturan uzun, güçlü bir çene ve güçlü dişlere sahiptir. Bu köpeklerin kulakları kesildiğinde daha ciddi görünür. Zeki ve dikkatli olan bu köpeklerin gözleri koyu ela veya koyu kahverengi olabilir. Burun ucu her zaman siyahtır. Göğüs bölgesi ise yeterince geniş ve derindir. Kare gibi görünen bu geniş göğüs yapısı ona güçlü bir görünüm kazandırır. Vücudu ise beyaz renkte, kalın, parlak ve pürüzsüz bir tüyle kaplıdır. Bu açıdan tüyleri tek katmanlı ve kısadır. Boynun etrafındaki gevşek deri dokusu, boyuna esneklik kazandırır ve avlanırken korunmasına yardımcı olur. Kuyruğu oldukça uzundur. Dogo Argentino köpeği kişiliği nedeniyle ne zaman heyecanlansa kuyruğunu sallar.

Dogo Argentino Köpeği


Dogo Argentino köpeği ırk olarak çok rekabetçi bir ırktır. Bu durumu haklı çıkarabilecek özellikler de vardır. Bu cins köpekler şaşırtıcı derecede hızlı koşabilir. Bunun yanı sıra birkaç adımda çok yüksek hızlara ulaşabilirler. Atletik olan Dogo Argentino köpekleri, bilinenin aksine sahiplerine ve sevdikleri kişilere karşı çok sevecen bir tavır sergilerler. Diğer tüm bekçi köpekleri gibi, Dogo Argentino'nun görünümü etkileyici ve korkutucudur. Çok güçlü çeneleri olan Dogo Argentino, keskin ve sivri dişlere sahiptir. Tehlike korkusu olmadan saldıran Arjantinli Dogo'nun kısa, beyaz, kadifemsi bir tüyü var. Dogo Argentino, uzun ve ince kuyruğu ile barış zamanında kuyruğunu kaldırmaz. Ancak tehdit edilen Dogo Argentino'nun kuyruğu havaya dikelir. Dogo Argentino köpeği yaşam süresi ise 10 ila 15 yıl arasında değişmektedir.

Dogo Argentino Köpeği Özellikleri


Dogo Argentino köpeği kiloları 40 ila 45 kilo arasındadır. Eğitim, bu köpeklerin kişilik özelliklerini belirler. Dövüş köpeği olarak tutulduklarında çok agresif ve saldırgan olabilirler. Bu özelliklere sahip Pitbull'a kıyasla Dogo Argentino, genellikle çok arkadaş canlısı ve uyumludur. Tüm aileye yakın olan Dogo Argentino köpekleri oyun tutkusu ile tanınır. Enerjiyi atmak ve rahat uyumak için günde en az 30 ila 40 dakika köpeğinizle oynamanız gerekir. Ancak bu köpekler, çok sıcak ve çok soğuk olduğunda dışarı çıkmak istemeyebilirler. Dogo Argentino köpekleri çocuklar ile de iyi anlaşır. Ancak çocuklu ailelerin bu köpeklere bakmaları önerilmez. Bunun temel nedeni, bu köpeklerin av köpeği olmaları ve özellikle tehlike hissettiklerinde saldırgan davranmalarıdır.

Dogo Argentino Köpeği Bakımı


Dogo Argentino köpeği bakımı konusunda egzersizin önemi büyüktür. Bir saatten fazla, günde en az bir kez hızlı ve kuvvetli hareket etmeli gerekir. Ayrıca evde köpeğinizin dolaşabileceği bir iç alan yaratmanız gerekir. Belki de koşabileceği küçük bir bahçe ya da balkon gün içinde kendini rahat hissetmesini sağlar. Tüyleri kısa olduğu için ise bakımı çok kolaydır. Bu yüzden haftada bir tarama yeter. Tırnakları büyüdükçe içe döner. Bu nedenle tırnak bakımı ihmal edilmemelidir. Düzenli olarak kısaltılmalıdır.

Dogo Argentino Köpeği Hakkında Sık Sorulan SorularDogo Argentino köpekleri hassas bir çeşit değildir. Bu yüzden çok hastalanmayan bir çeşittir. Ancak sağlık problemlerini önlemek için 6 ayda bir veterinerinize götürmelisiniz. Dogo Argentino köpeği hastalıkları ise aşağıdaki şekildedir:

  • Kalıtsal sağırlık
  • Kalça displazisi
  • Kalça çıkığı
  • Hipotiroidi
  • Gırtlak felci

Dogo Argentino Köpeği Beslenmesi Nasıl Olmalı?
Dogo Argentino köpeği beslenme konusunda dikkat edilmesi gerekilen en önemli konu, bu köpeklerin tavuğa alerjisi olmasıdır. Bu açıdan içeriğinde tavuk olan herhangi bir mamanın bu köpeklere verilmemesi gerekir. Buna ek olarak veterinerinizin önerdiği bir beslenme programı da uygulayabilirsiniz.

  • Bulunan İlanlar (0)
Sırala :

Hayır Sonuç Bulundu.

Bebek bakım çantası

Üst Köpek Maması Bebek bakım çantası