kedi maması - köpek maması

Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.

PitbullPitbull İlanları tamamen durdurulmuştur!

2021 yılı Temmuz ayında yürürlüğe giren 7332 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasileiro türlerini veya bunların melezlerini üreten, sergileyen, takas eden, ülkeye girişini, satışını, reklamını yani bu hayvanların ticaretini yapanlara hayvan başına para cezası getirilmiş olup yasaya aykırı hareket eden kişilerin hayvanlarına el konularak belediyelere ait bakımevlerine götürülecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ise 2021 yılı Aralık ayında çıkartılan genelge kapsamında yasaklı köpek ırklarına American Staffordshire Terrier ve American Bully'i de eklendi.

Sitemizde yasaklı köpek ırklarına ait ilanlar ücretli ya da ücretsiz hiç bir şekilde verilememektedir.

Bu sayfada göreceğiniz Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro ilanların hepsinin reklamı durdurulmuş, pasif edilmiş ve iletişim bilgileri tamamen engellenmiştir.

Sitemizde yasaklı ırklar olan Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro satışı ve sahiplendirilmesi KESİNLİKLE yasaktır. Bu türe sahip olanların bölgesine bağlı Belediyesine bilgi vermesi mecburidir. Patisahiplen.com sitesinde Pitbull Terrier için satış, reklam ya da sahiplenme amaçlı sergileme ilanı verilemez ve buna izin vermiyoruz.

Sitemizde yasaklı ırklar olan Pitbull, American Staffordshire Terrier, American Bully, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasileiro satışı ve sahiplendirilmesi KESİNLİKLE yasaktır. Bu türe sahip olanların bölgesine bağlı Belediyesine bilgi vermesi mecburidir. Patisahiplen.com sitesinde Pitbull Terrier için satış, reklam ya da sahiplenme amaçlı sergileme ilanı verilemez ve buna izin vermiyoruz. Yasaklı ırklara sahip kişilerin 14 Ocak 2021 tarihine kadar hayvanlarını kısırlaştırarak ve çip taktırarak, ilçe tarım müdürlüklerinde kayıt altına alıp pasaport almaları gerekmektedir. Bu cins hayvanların pasaportlarıyla birlikte ellerinde tasmaları ve ağızlıklarıyla dolaştırılması zorunlu kılınmıştır.

Bull ve Terrier köpeklerinin çiftleşmesinden doğan Pitbull köpeği, dayanıklılıkları sayesinde çok çekici bir türdür. Bu köpeklerin tarihi ise 19. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Bu köpekler ilk olarak Birleşik Krallık'ta ortaya çıkmış ve Terrier köpeklerinin Bull köpekleriyle çiftleştirilmesiyle elde edilmiştir. 1830'larda spor müsabakalarında kullanılan bu köpekler, köpek dövüşlerinin yasaklanmasıyla koruma amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. Kökeni Birleşik Krallık'ta olmasına rağmen, Pitbull köpekleri Amerika Birleşik Devletleri'nde şu anki formuna sahiptir.

Dövüş köpeği geçmişi nedeniyle ön yargılı yaklaşılan Pitbull köpeği ırk olarak aslında uygun şekilde yetiştirildiğinde saldırgan olmayan, sevecen ve koruyucu bir cinstir. Amerika'nın ikonik ırklarından biri olan bu köpekler, sosyal olarak önyargılı ve istenmeyen ırklar listesinde yer alır. Ancak Pitbull köpeği kişiliği yanı sıra kaslı ve çevik yapısı nedeniyle de ideal bir koruyucudur. Bu köpekler doğal olarak nazik, sevecen, uygun şekilde eğitilmiş ve bilinçli bakım gerektirir. Bull ve Terrierlerin bir melezi olan Pitbull, 1800'lerin başında ortaya çıkan savaşlarda kullanılmıştır. Bu durum ise, bu köpekleri saldırgan ve militan bir tavırla ilişkilendirir.

Pitbull Köpeği Özellikleri


Kendinden çok emin bir gülüşe sahip olan bu köpekler, bu yüzden bazı insanları korkutabilir. Ancak bu köpeklere karşı agresif davranış sergilenmemelidir. Bu köpekler diğer hayvanlara ve köpeklere karşı saldırgandır. Çoğu zaman mizahi bir yanı vardır. Çok sadık olan bu köpekler, sahipleri için her şeyi yapabilir. Esas olarak yetişkinler ve çocuklar için uygundur, ancak dikkatli olmanız gerekir. Çünkü sahibini ve ona ait olan her şeyi koruma duygusu aşırı gelişmiştir.

Cesur ve aynı zamanda çok güçlü olan bu köpekler, düşmanlarına karşı saldırgan olabilir. Pitbull köpeği hastalıkları ise kalça çıkığı ve katarakttır. Doğru beslenme olmadan çeşitli cilt hastalıkları ortaya çıkabilir. Tiroid bezi, çeşitli kanser hastalıkları ve alerjiler de yaygındır. Ayrıca bu köpeklerde ataksi adı verilen kalıtsal bir nörolojik bozukluk da yaygındır. Yürüme bozukluğu, dengesizlik, titreme ve nöbet gibi belirtilerle kendini gösteren bu rahatsızlık profesyonel bir veteriner tarafından tedavi edilmelidir.

Pitbull köpeği bakımı oldukça detay içerir. Yavruların bakımı için en hassas cins olan Pitbull, uygun bakım ve eğitim olmadan arkadaş canlısı olmaz. Bu durum ise istemediğiniz sonuçlara neden olur. Bu yüzden köpeğinizi ilk eve getirdiğinizde, sakince selamlayın ve mümkünse sakin olun. Bu, ilk etapta onu yalnız tutmak için rahatlamaya yardımcı olur. Size geldiğinde ise köpeğinize sevgi gösterin ve sonra ona evi gösterin. Yatak odanızdan veya evinizin bir bölümünden çıkmasını istiyorsanız, evin içinde dolaşmasına izin vermemeli ve kapıları her zaman oldukları yerde tutmalısınız.

Pitbull Köpeği Hakkında Sık Sorulan SorularPitbull Köpekleri Kaç Kilodur?

Pitbull köpeği kiloları göz önüne alındığında, erkek ve dişiler arasında gözle görülür bir fark yoktur. Erişkin bir erkek için ideal ağırlık 26-30 kg olarak kabul edilirken, yetişkin bir dişi için bu aralık 22 ila 26 kg olarak belirlenmiştir. İdeal kilo belirlenirken ise bazı durumlar dikkate alınmalı ve bu tanım veteriner tarafından onaylanmalıdır.

Pitbull Köpeği Beslenmesi Nasıl Olmalı?
Alerjenlere tepki olarak cilt hastalıkları geliştirebilen bu tür, dikkatli beslenme planlaması gerektirir. Hipotiroidizm ile depresyonda çok yaygındır. Hastalık köpeklerde daha yavaş metabolizmaya ve kilo alımına neden olur. Mama köpeğin kilosuna, yaşına, sağlığına ve alerjilerine göre seçilmelidir. Kaliteli gıdalardan alınan kalorilerle vücuda sağlıklı büyüme sağlayabilen Pitbull köpeği beslenme konusunda önem gerektirir. Köpeğinizin sağlığı, yemek zamanlarını belirlemek ve düzenli beslenmesini sağlamak için gereklidir.

  • Bulunan İlanlar (0)
Sırala :

Hayır Sonuç Bulundu.

Bebek bakım çantası

Üst Bebek bakım çantası