Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.

Blog DetailsAkita Inu

Akita Inu

Akita INU sahiplenme, Akita INU köpeği kökeni Japonya’nın Akita bölgesine dayanmaktadır. Tarihi 1600’lü yıllara dayanan Akita, Japon saraylarının bekçi köpeği olarak bilinmektedir. Güçlü bir görünüme sahip olan Akita INU köpeği ırk olarak, bekçi köpeği olmalarıyla dikkat çeker. 1920’lerden sonra dünyaca tanınan Akita Inu ırkı, koruyucu, sadık ve cesur özellikleri ile tanınmaktadır.

Akita Inu Köpeği Fiyatları

Akita Inu köpeği fiyatları bu köpek ırkının cinsine, cinsiyetine, yaşına ve özelliklerine göre değişmektedir. Akita Inu köpeğinin fiyatları bu köpeklerin aşılı olup olmadığına göre de değişebilmektedir. Bu yüzden Akita Inu köpeği ilanlarıyla beraber bu köpeklerin fiyatlarına göz atabilirsiniz. Akita Ino köpeği almak istediğiniz takdirde ise bu ilanlar size yardımcı olur.

Akita Inu kişiliği nedeniyle sadıktır ve ailelerini her zaman severler. Bununla birlikte, koruyucu doğası onu yabancılara karşı saldırgan hale getirebilir. Bu nedenle, barışçıl doğasına ek olarak, saldırganlık ile de karakterize edilir. Ancak size alışırsa ne insanlara ne de diğer köpeklere zarar verir. Cesur olarak bilinen Akita Inu, zekası nedeniyle de dikkat çeker. Eğitimi için ise gerekli sabır ve özeni göstermeniz tavsiye edillir. Bu açıdan ona olumlu yaklaşmanız önemlidir. Arzulanan bir yaşam alanına sahip olan Akita köpek ırkının her zaman enerjik ve ailesinden memnun olduğu söylenebilir. Ayrıca Akita Inu’nun özellikleri arasında güçlü bir avlanma içgüdüsü vardır.

Akita Inu Köpeği İlanları

Akita Inu köpeği ilanları ile birlikte bu cins köpekleri bulabilirsiniz. Akita Inu köpeği sahiplendirme ilanlarının yanı sıra ücretli sahiplendirme ilanları da mevcuttur. Bu açıdan satılık Akita Inu köpek ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bunun sonucunda ise kendinize uzun süreli dost edinebilirsiniz. Çünkü Akita Inu köpeği yaşam süresi 10 ila 15 yıl kadardır.

Akita Inu Köpeği Özellikleri

Asaletli oluşu, güçlü ve benzersiz görünümü ile bir bakışta diğer ırklardan ayrılan Akita Inu, kaslı vücuda, büyük bir kafaya ve kısa bir çeneye sahiptir. Görüntü göz önüne alındığında, uzunluğu, yüksekliğinden ve genişliğinden biraz daha uzundur. Geniş ve derin bir göğsü vardır. Kafa şeklinde bir üçgen görüntüsü ile vücuttan ayrılır. Küçük, düz kulakları ise boyun ile uyum sağlar. Gözler köşeli, küçük ve koyu kahverengidir. Akita Inu köpeği kiloları ise 34 ila 5S kg arasında olabilmektedir. Sakin, zeki ve cesur olan bu köpekler, bekçi olarak görev yapar. Diğer köpekler ve evcil hayvanlar ile iyi anlaşamasa dahi, bu köpekler birlikte yaşadığı çocuklara karşı hoşgörülüdür. Ancak yabancı çocukların yanına yaklaşmasına izin vermemek önemlidir. Sık havlamayan bu köpekler, ayrıca uzun yürüyüşler yapmayı sever.

Akita Inu Köpeği Bakımı

Akita Inu insanlarla vakit geçirmeyi sever. Özellikle Akita Inu sahiplenmek istiyorsanız bu cinsle düzenli olarak vakit geçirmeniz gerekir. Her zaman sahiplerinin ilgisini bekleyen bu köpekler, günde 20 dakikalık bir yürüyüşle tüm bakım ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirler. Açık havayı tercih eden bu ırklar kapalı ortamlarda beslenmeye uygun değildir. Bu yüzden Akita Inu köpeği bakımı için fazla meşgul olmayan bir kişi olmanız gerekir. Sağlıklı, iyi eğitimli bir Akita ırkı, sürekli ve dikkatli bir ilgiye ihtiyaç duyar. Bu açıdan tüylerinin düzenli olarak taranması gerekir. Bunun için tüyleri gün boyunca günlük olarak fırçalanmalı ve taranmalıdır. Sağlıklı bir yapı için yıkama işlemi de yapılabilir. Ayrıca bu köpekler düzenli ve yeterli egzersize ihtiyaç duyar. Her gün en az 20 dakika birlikte güzel bir yürüyüşe çıkmaları onlara iyi gelir. Bu sayede Akita Inu köpeği hastalıkları ile daha az karşılaşırsınız.

Akita Inu Köpeği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Akita Inu Kaç Kilodur?

Akita Inu köpeklerinin dişi olanları 34 ila 50 kg; erkek olanları ise 59 kg olabilmektedir. Ayrıca dişi olanların boyları 54 ila 64 cm arasında olabilirken; erkek olanların boyları 71 cm olabilir.

Akita Inu Çocuklarla İyi Anlaşır Mı?

Erken yaşlardan itibaren eğitim alan Akita Inular, çocuklar ile çok iyi anlaşabilir. Ancak Akita köpekleri, kötü muamele görürlerse veya yetersiz eğitilirlerse çocuklar için tehlikeli olabilir.

Akita Inu Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Akita köpeklerinin temel özelliklerinden biri, gıda alerjilerine çok yatkın olmalarıdır. Diğer ırklara uygun gıdalar da bağımlılığa yatkındır. Bu yüzden Akita Inu köpeği beslenme açısından dikkatli bir şekilde beslenmelidir.

Akita Inu ilanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Üst Köpek Maması