kedi maması - köpek maması

Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.


Alabay Alabai Köpeği

Alabay Alabai köpeği, güçlü yapısı ve sakin tavırları ile tanınırken, yırtıcı hayvanlar karşısında korkusuzdur. Köpekler için yeni başlayanlar için uygun olmasa da bu cins 4000 yıllık genetik seçilim boyunca hayatta kalmıştır. Rusya, Kırgızistan ve Özbekistan gibi ülkelerde çok popüler olan Alabay Alabai köpeği ırk olarak iyi bir koruyucu ve gözlemcidir. Bu açıdan gerçekte ait oldukları aile ile harika bir bağ oluştururlar. Yıllarca sürüleri, bölgeleri veya mülkleri korumak için kullanılan bu köpekler, birçok ırktan farklı olarak tek bir kişi, bir ülke veya bir topluluk tarafından yaratılmamıştır. Uzun yıllar benzer kültürlerin hakim olduğu bir coğrafi bölgede iklim, doğa ve dünya ile uyum içinde günümüze kadar gelebilmişlerdir.

Alabay Alabai Köpeği Fiyatları

Alabay Alabai köpeği fiyatları bu köpek ırkının cinsiyetine, yaşına ve diğer özelliklerine göre değişmektedir. Bu köpeklerin fiyatları köpeğin aşılı olup olmadığına göre de değişir. Bu yüzden Alabay Alabai ilanlarıyla beraber bu köpeklerin fiyatlarına göz atabilirsiniz. Alabay Alabai köpeği almak istediğiniz zaman ise bu ilanlar size yardımcı olur.

Alabay Alabai köpeği kişiliği ile oldukça koruyucu ve dikkatli bir türdür. Bu tür tehlike karşısında temkinli davranabilir ve yabancılara karşı oldukça saldırgan olabilir. Doğası gereği doğayı koruma konusunda usta olan Alabay ırkları, sahiplerini içgüdüsel olarak koruma eğilimindedir. Bu durum ise Alabay köpeğinin sahibine olan bağlılığının bir kanıtıdır. Ancak, yabancıları korkutmamak için erken yaşlardan itibaren iyi bir eğitim ve sosyalleşme gereklidir. Alanında lider olma arzusuyla dikkat çeken Alabay, diğer köpeklerle aynı ortamda bulunmaktan hoşlanmaz. Her zaman iyi olma eğiliminde olduğunu ve özellikle aynı cins köpeklere karşı saldırgan olduğu da bilinmektedir. Üstelik yemek yerken kimsenin yanına yaklaşmasını istemez. Yüksek enerjisiyle tanınan Alabay köpeğinin düzenli fiziksel aktivitelerle aktif kalmalıdır.

Alabay Alabai Köpeği İlanları

Alabay Alabai köpeği ilanları ile birlikte bu köpekleri kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca Alabay köpeği sahiplendirme ilanlarının yanı sıra ücretli sahiplendirme ilanları da mevcuttur. Bu açıdan satılık Alabay Alabai köpek ilanlarına da göz atabilirsiniz. Bunun sonucunda ise kendinize uzun süreli dost edinebilirsiniz. Çünkü Alabay Alabai köpeği yaşam süresi 11 ila 15 yıl kadardır.

Alabay Alabai Köpeği Özellikleri

Alabay köpek ırkı kişisel alanlarını ve özgürlüklerini severler. İçgüdüsel olarak, vahşi yaşamı ve diğer köpekleri bir tehdit olarak algılayabilme özellikleri vardır. Bu yüzden zarar verebileceğinden küçük çocuklarla tek başına bırakılmamalıdır. Ayrıca eğitimleri biraz zor olsa da erken yaşta başlanıp sabırlı olunursa eğitilmesi mümkündür. Alabay Alabai köpeği kiloları ise 40 ila 79 kg arasında değişir, ancak bazı Alabay Alabai köpekleri 100 ila 120 kg arasında da olabilir. Boyları ise yaklaşık 60-78 cm’dir. Beyaz, siyah, benekli, gri ve kaplan desenleri gibi farklı ceket renk çeşitleri vardır. Alabay Alabai köpeği yaşam süresi ise 11 ila 15 yıldır.

Alabay Alabai Köpeği Bakımı

Alabay köpeğinin sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşam sürmesi için düzenli fırçalama egzersizleri gereklidir. Ayrıca bu köpekler belirli aralıklarla ılık suda yıkanabilir. Alabay köpekleri çok hareketlidir, bu nedenle onları yürüyüşe çıkarmak çok uygundur. Sağlığı korumak için Alabay köpekleri en kaliteli mamalarla beslenmelidir. Ayrıca köpeğinizin suyunun ve kasesinin her zaman temiz olduğundan emin olmanız da gerekir. Aksi takdirde, Alabay Alabai köpeği hastalıkları ile karşı karşıya kalırsınız. Ayrıca köpeğinizi düzenli veteriner kontrollerine götürmeniz, sağlık sorunlarınıza aktif olarak müdahale edebilmeniz son derece önemlidir. Köpeklerde pek çok hastalık başlangıçta bilinmemekle birlikte daha sonraki yaşamda ciddi sorunlara neden olabilir. Bu yüzden Alabay Alabai köpeği bakımı aksatılmadan yapılmalıdır.

Alabay Alabai Köpeği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Alabay Alabai Köpeği Kaç Saat Uyur?

7 yaşından büyük olanlar ve yavrular, yetişkinlerden daha fazla uykuya ihtiyaç duyar. Ortalama köpek uyku süresi yaklaşık 16-20 saattir. Yetişkinlerin ise 12 ila 14 saat uykuya ihtiyacı vardır. Bu açıdan yaşla birlikte uyku ihtiyaçları artar.

Alabay Alabai Köpeği Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Alabay Alabai köpeği beslenme konusu kiloya göre değişir. Bu nedenle, bir veterinerin bir beslenme planı geliştirmesi en iyisidir. Yüksek kaliteli, yüksek kalorili köpek maması bu köpekler için doğru seçimdir.

yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Üst Bebek bakım çantası