kedi maması - köpek maması

Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.

Blog DetailsAnkara Kedisi

Ankara kedisi dünyaca ünlü bir kedi ırkıdır. Ankara kedisi ırk Ankara olmakla birlikte, bu kediler en eski uzun tüylü kedi ırklarından biridir. Amerikalı kedi yetiştiricileri, Anadolu’dan ithal edilen kedi çiftlerini yetiştirmeye başlayınca, bir kez daha en popüler ve sevilen kedi ırklarından biri haline gelmiştir. Ankara kedisi kişiliği ele alındığında ise bu kedilerin çok zeki, aktif ve özverili bir kedi ırkı olduğunu söylemek mümkündür. Neşeli ve girişken karakteri ile sahibinin kalbini kazanmış ve her yerde onu takip etmiştir. Bu şaşırtıcı kişilik özellikleri, onun bu kadar sevilmesinin ve yaratılmış olmasının nedenidir.

Ankara Kedisi Fiyatları

Ankara kedisi fiyatları kedinin yaşına, cinsiyetine ve özelliklerine göre değişmektedir. Ankara kedisi fiyatı kedilerin fiziksel durumuna göre de değişebilmektedir. Bu yüzden Ankara kedisi ilanları ile birlikte sunulan fiyatlara göz atabilirsiniz. ANKARA KEDİSİ FİYATLARI için tıklayınız.

Ankara Kedisi Özellikleri

Ankara kedisinin uzun, parlak bir kürkü vardır. Hareket ettikçe uzun saçları sallanıyor ve parlıyormuş gibi görünür. Ankara kedilerinin vücudunun farklı bölgelerinde farklı uzunluklarda tüyleri olabilir, ancak en uzun kısım genellikle boyun bölgesindedir. Ankara kedileri sadece beyaz olarak bilinirler, ancak çeşitli renklerde de bulunabilirler. Vücutları kaslıdır ve güçlü bir fiziğe sahiptirler. Bu cins ayrıca uzun bacaklara sahiptir, ön bacakları arka bacaklarından daha kısadır. Ankara kedisinin patileri diğer kedi ırkları gibi küçük ve yuvarlaktır. Ankara kedisinin dar bir kuyruğu ve badem şeklinde olabilen gözleri ve mavi, sarı ve yeşil gözleri vardır. Bu açıdan Ankara kedisi almak sizi fazlasıyla mutlu eder.

Ankara kedisi kiloları kedinin beslenme şekline göre değişir. Bu kedilerin tüylü vücudunun altında çok nazik bir kişiliğe sahiptir. Ankara kedisinin en belirgin özelliği sahibine olan bağlılığıdır. Bir Ankara kedisi sahiplendiğinizde sizi hep takip eder ve sürekli olarak yanınızda kalır. Ankara kedisi, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla çok iyi arkadaş olan bir cinstir. Bu oyunu seven kediler, çocuklu ailelerin gözdesidir. İlk kez kedi ile karşılaşan çocuklar bile tereddüt etmeden oynayabilir.
En popüler kedi ırklarından biri olan Ankara kedisi de bu özelliği ile pek çok insanın gözdesidir. Bütün gün evde kalabilen Ankara kedileri apartmanlarda rahatlıkla yaşayabilir. Evde yalnız olmayı sevmezler ama evde yalnız oynayarak zaman geçirebilirler. Bu her zaman meraklı kediler meraklıdır ve zaman zaman başı belaya girebilir. Şaşırtıcı bir şekilde, Ankara kedileri insan davranışlarını taklit edebilir. Ankara kedileri zaman içinde kapıları açıp kapatarak ve evlerindeki eşyaları kullanarak insan davranışlarını taklit etme eğilimindedir.

Ankara Kedisi İlanları

Ankara kedisi ilanları ile birlikte çeşitli Ankara kedileri bulabilirsiniz. Ankara kedisi sahiplendirme ilanlarının yanı sıra ücretli sahiplendirme ilanları da bulunmaktadır. Bu açıdan satılık Ankara kedi ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bu sayede kendinize uzun süreli bir dost edinebilirsiniz.
Ankara Kedisi Bakımı
Ankara kedileri bazen sahiplerini her yerde kovalama eğiliminde oldukları için ırk olarak anılırlar. Sadakatleri ve bağlılıkları köpeklerinkine benzer. Eğlendirilmesi gereken sakin ve sevecen hayvanlardır. Sevgi almak onlar için çok önemlidir. Ankara kedisi bakımı da oldukça kolaydır ve belirli zamanlarda fırçalanmaları gerekir. Çünkü tüyleri taranmazsa karışıklık oluşabilir. Bu, gelecekte daha büyük sorunlara neden olabilir ve analiz edilmeyen alanlarda parazitlerin birikmesi için bir ortam yaratabilir. Ankara kedileri özgürce yemeye alışkın oldukları için günde ortalama 11 defa beslenirler. Ancak Ankara kedisi beslenme konusu veteriner tavsiyesi ile yapılmalıdır. Çünkü aksi takdirde Ankara kedisi hastalıkları ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

Ankara Kedisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ankara Kedisi Nasıl Beslenmeli?

Sağlıklı bir şekilde gelişebilmeleri için, büyüme mevsimlerine uygun bileşenler içeren yüksek kaliteli kuru gıdalar almaları gerekir. Besin alımı belirlenirken sadece yaş kriterleri değil aktivite seviyeleri de dikkate alınmalıdır.

Ankara Kedileri Çocuklar ile İyi Geçinir Mi?

Ankara kedisi, diğer evcil hayvanlar gibi, çocuklarla da arkadaş olan kedi türüdür. Oyun oynamayı severler, bu nedenle çocuklu aileler arasında popülerdirler.

Ankara Kedileri Ne Kadar Yaşar?

Bu kediler, genellikle sağlıklıdırlar ancak bazı türlerinden kalp hastalığı vardır. Ancak diğer birçok ırka göre genel olarak güçlü olduğu söylenebilir. Ankara kedisi yaşam süresi 12-18 yıldır. Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmek için düzenli veteriner muayeneleri şarttır.

Diğer kedi sahiplenme ilanları için burada.

yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Üst Bebek bakım çantası