kedi maması - köpek maması

Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.


British Shorthair Özellikleri

British Shorthair Özellikleri

British shorthair sahiplenme, british shorthair yavru fiyat, golden british shorthair, british shorthair beyaz, british shorthair ücretsiz sahiplenme, british shorthair sahiplendirme, Ankara british shorthair.  

British Shorthair kedisi 19. yüzyılda İngiltere’de üretilmeye başlanmıştır. Bu açıdan British Shorthair türü uzun bir geçmişe sahiptir. Güzelliğiyle tanınan bu kediler, o dönemde İngiltere’de çok popülerdi. Yarışmalar ve şovlar aracılığıyla dünyaya tanıtıldığından beri, bugüne kadar dünyanın en popüler evcil hayvanlarından biri olmuştur.

British Shorthair Kedisi Fiyatları

British Shorthair fiyatı bu ırkın yaşına, cins olup olmayışına ve özelliklerine göre değişmektedir. British Shorthair kedisinin fiyatları kedilerin cinsiyetine göre de değişebilmektedir. Bu yüzden British Shorthair kedisi ilanları ile birlikte bu kedilerin fiyatlarına göz atabilirsiniz.

British Shorthair Kedisi

British Shorthair ırk olarak genellikle sakin, uyuşuk tavırları ve düşük enerjileriyle bilinir. British Shorthair, sevecen ve çok sıcak bir kişiliğe sahiptir ve insanlarla iyi geçinmekten çok mutlu olurlar. Bu yönü onu her zaman eğitilebilir bir yöne doğru iter. Yeni yerleri keşfetmekten keyif alan British Shorthair, meraklı kişiliğinin yanı sıra kendini güvende hissettiği bölgelerde kalır. Ayrıca, gıdaya çok duyarlı kişiliği her zaman diyetinin kesintiye uğratılmaması gerektiğine işaret eder. Bu yüzden British Shorthair kedisi beslenme açısından dikkatli bir şekilde büyütülmelidir.

British Shorthair Kedisi İlanları

British Shorthair kedisi ilanları ile birlikte bu cins kedileri bulabilirsiniz. British Shorthair kedisi sahiplendirme ilanları dışında ücretli sahiplendirme ilanları da vardır. Bu açıdan satılık British Shorthair kedi ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bunun sonucunda ise kendinize uzun süreli bir arkadaş edinebilirsiniz. Çünkü British Shorthair yaşam süresi 15 ila 20 yıl arasındadır.

British Shorthair Kedisi Özellikleri

British Shorthair kedisi almak dünyanın en şirin kedi ırklarından birini alacağınız anlamına gelir. Tatlı ve samimi görünümü British Shorthair’in sahibi ve etrafındakiler üzerinde özel bir izlenim bırakmasını sağlar. British Shorthair özellikleri; iri yuvarlak gözleri, koyu renk tüyleri, yuvarlak başlı ve güçlü vücut yapısı ile oldukça sağlıklı bir görünüme sahiptir. Bu kediler, dolgun yanakları ve kısa tüylü, geniş omuzlu ve kısa, güçlü bacakları olan orta boy bir cins olarak bilinir. Bu kedilerin farklı renkleri ve tonları vardır. Bunun yanı sıra British Shorthair kişiliği de cinsine göre değişmektedir. Ancak genel olarak bu kediler sevilmekten çok hoşlanmazlar. Buna ek olarak sıcaklığa tahammül edemedikleri de bilinmektedir.

British Shorthair Kedisi Bakımı

British Shorthair kedileri, sert tüylere sahiptir. Bu nedenle tüylerini fırçalamak zorunludur. Ancak bu kedilerin kürkleri haftada en az bir kez taranmalıdır. Çok fazla tüy dökmedikleri için kedilere alerjisi olan kişiler için ideal bir arkadaştırlar. British Shorthair, hiperaktif olmayan uysal kedilerdir, bu nedenle evde kolayca bakılabilirler. Oda arkadaşı yapmak kolaydır çünkü çok fazla miyavlamazlar ve yaramazlık yapma olasılıkları daha düşüktür. Zekaları ve nazik yapıları sayesinde tanımladığınız kurallara ve ev ortamlarına hızla uyum sağlayabilirler. Sahipleri vakit geçirmeyi sevseler de aynı zamanda yalnız olmayı da severler. Bu yüzden British Shorthair kedisi bakımı oldukça kolaydır.

Bunun yanı sıra eğer evinizde English Shorthair bulamazsanız endişelenmemeniz gerekir. Çünkü gizliliğin ustası olan kediniz, yanınızda olmak istediğinizde ortaya çıkar. Bu kedilere bakmanın belki de en zor yanı mama ve vitaminlerdir. British Shorthair kedilerinin beslenme ve vitamin ihtiyaçları diğer kedilerden farklıdır ve özel olarak tasarlanmış bir diyetle beslenmeleri gerekir. Bazı Britanya Shorthair’leri ekstra vitamin gerektirir. Bu açıdan British Shorthair kedisi hastalıkları konusuna dikkat etmek önemlidir.

British Shorthair Kedisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

British Shorthair Çocuklar ile Anlaşır Mı?

British Shorthair, hoş görünümü ve uyumlu tavrı nedeniyle çocuklu aileler için idealdir. Küçük çocuklarla arkadaşlık kuran British Shorthair, onlarla vakit geçirmesi ve oyun oynamaktan keyif almasıyla bilinir. Ancak, çok küçük çocukları ve British Shorthair’leri ebeveyn kontrolü altında tutmak en iyisidir.

British Shorthair Kedisi Yatkın Olduğu Hastalıklar Nelerdir?

British Shorthair kedisi diğer kedi türlerine kıyasla daha çok hasta olmaya yatkındır. Bu yüzden bakımlarında dikkatli olmak önemlidir. Bu kedilerin yatkın olduğu hastalıklar üriner sistem hastalığı, katarak, hipertrofik karfiyomiyopati ve polikistik böbrek hastalığı şeklindedir.

British Shorthair Kedisi Kaç Kilodur?

British Shorthair kedisi kiloları cinsiyete göre değişir. Bu cinsin erkekleri dişilerden daha büyüktür ve erkek ve dişiler arasındaki boyut farkı diğer cinslere göre daha belirgindir. Yetişkin erkekler tipik olarak 5 ila 10 kg ağırlığındadır. Dişiler ise 5 ila 7 kg ağırlığındadır.

Sitemizden size uygun british shorthair kedisini sahiplenebilirsiniz. Kedi Sahiplenme için tıklayınız.

yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Üst Bebek bakım çantası