Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.
Kedi Maması Seçiminde Uzmanlar Neleri Öneriyor?

Kedi Maması Seçiminde Uzmanlar Neleri Öneriyor?

Evcil hayvan sahiplerinin en kararsız kaldığı konulardan biri de şüphesiz kedi maması seçimi. Küçük dostlarımız için yüzlerce firma tarafından üretilen birçok seçenek bulunduğundan çoğu zaman yanlış seçimler yapılabiliyor. Bu durumdan dolayı birçok hayvansever sıklıkla uzmanların kedi maması önerilerini merak ediyor.  Siz de birkaç basit detaya dikkat ederek dostunuz için en iyi seçimi yapabilirsiniz.

 

Şimdi gelin bu kriterlere daha yakından bakalım.

 

Kedi Maması Seçimi

 

Evcil dostunuz için mama seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şeylerden biri kedinizin yaşına uygun bir tercih yapmaktır. Öyle ki her kedi maması ayrı kalori ve enerji içerdiğinden yanlış tercihler kedinizin sindiriminde zorluklara ve uzun vadede böbrek hastalıklarına neden olabilmektedir. Örneğin yavru kedi mecbur kalmadıkça yetişkin, yetişkin kedi ise ise mecbur kalmadıkça yavrular için üretilen ürünlerle beslenmemelidir.

 

Uzmanlara Göre Kedi Konserve Mamaları

 

Kedi konserve mamaları söz konusu olduğunda veterinerler özellikle jöleli mamalara dikkat edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Güven vermeyen bazı markalar ve merdiven altı üretimlerde mevcut jöle kıvamını elde edebilmek için birçok hileye ve kimyasala başvurulabiliyor. Bu nedenle paketin arkasını okumak oldukça önemli. Ayrıca marka seçiminde titiz davranmak da evcil dostunuzun sağlığı için önem arz ediyor. Jöleli mamalarda kıvamın tavuk ürünleri veya kemik ekstraları ile elde edilmiş olması büyük önem taşıyor.

 

Kedi ödül maması seçimi ise oldukça zor çünkü genellikle hileler tespit edilemiyor. Öyle ki, çoğu zaman kurutulmuş etler veya kemikler yerine hiçbir besleyiciliği bulunmayan hayvan derileri kullanılabiliyor. Bu durumda veterinerler ödül mamalarını evde yapmayı ya da paketin arkasını mutlaka okuyarak satın almayı öneriyor.

 

Siz de küçük dostunuz için en iyi besini seçerken Türkiye’nin lider petshop firmaları arasında yer alan Pet Shop UygunPetGross’taki geniş ürün yelpazesini ve oldukça uygun fiyatları değerlendirebilirsiniz.

yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üst