Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.


Maltese Terrier Özellikleri

Maltese Terrier Özellikleri

Köpekler; insanların en yakın dostları arasında bulunur. Hem akıllı hem koruyucu hem de sevimli olan köpekler sayesinde hayatınızı güzelleştirebilirsiniz. Bu noktada, ilk tercihiniz Maltese terrier olmalı! Gelin, bu köpek türünün özelliklerine yakından bakalım!

maltese terrier, maltese terrier ücretsiz sahiplenme, maltese terrier özellikleri, maltese terrier sahiplenme, maltese terrier Ankara, maltese terrier sahiplenme ücretsiz, maltese terrier sahiplendirme, ücretsiz maltese terrier burada!

Maltese Terrier Özellikleri Nedir

Küçük ırklar arasında en dikkat çekenlerin başında Maltese terrier geliyor. Harika dış görünüşü ile birçok insanın tercihi olan bu köpek türünü eşsiz kılan çok sayıda özelliği mevcut! Her şeyden önce, bembeyaz dalgalı tüyleri ile beğeni topluyor. Bunun yanı sıra, boncuk gözleri ile en az bir insan yavrusu kadar sevimli olduğunu ispat ediyor.

Maltese Terrier cinsi köpekler küçük bir gövdeye sahiptir, ancak bu küçük gövdenin altında güçlü bir köpek vardır. Maltese Terrier köpeği hastalıkları ise göz problemleri, diş sorunları, kolit ve hipoglisemi şeklinde sıralanabilir. Bu köpeklerinin toplam uzunluğu ise 22 ila 23 cm’ye kadar çıkabilir. Kulakları uzun ve alçaktır ve kulak ile kuyruk kısımları uzun beyaz tüylerle kaplıdır. Gözün yapısı koyu renkli ve yuvarlaktır. Burun ucu hafif sivridir ve burnu genellikle siyahtır. Belirgin bir alına sahip olan Maltese Terrieri aşırı aktif bir yapıya sahiptir. Ancak yavru Maltese Terrier köpekleri günde 18-20 saat uyuyabilir. Büyümeleriyle orantılı olarak daha az uyurlar. Yetişkin olan köpekler ise günde 12 ila 14 saat uyur.

Maltese terrier hakkında en çok merak edilen detaylardan birisi de geçmişi! Tahmin edebileceğiniz üzere kökeni Malta’ya dayanır. Bilhassa Antik dönemlerde ve sonrasında soyluluğun bir simgesi olarak gösterilen Maltese terrier; zaman içerisinde evcilleşme sürecini tamamlamıştır. Tipik bir terrier olduğu için sahibine son derece bağlıdır. Sahibine karşı olumlu tutumu ve küçük boyutları dolayısıyla ideal bir ev köpeği olduğunu söylemek mümkündür. Maltese terrier bazı olumsuz özelliklere de sahip! Her şeyden önce, son derece hareketli bir köpek olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca, devamlı olarak gürültü yapar. Bu yüzden, apartman yaşamına uygun olmadığı bilinir. Ancak, yine de gerekli eğitim verildiği takdirde olumsuz özelliklerini de bertaraf edebilir.

Maltese terrier; sahibine karşı sevgisini göstermekten hiçbir zaman çekinmez. Bunun yanı sıra, sahibinden de ilgi ve sevgi bekler. Ortamına gelen yabancıları bir hayli kıskanır. Bu köpeği sahiplenmeyi düşünenlerin ona gerekli vakti ayırması şarttır. Sadık ve sevgi dolu bir dost olduğu için sahibini hiçbir zaman pişman etmez.

Maltese Terrier Fiyat

Malta Adası’ndan Akdeniz coğrafyasına gelmiş en eski türlerden birisi olan Maltese terrier; birçok kişinin sahiplenmek istediği köpek türüdür. patisahiplen.com ile cins köpek ırkı olan maltese terrier ücretsiz sahiplenme ve Maltese terrier sahiplendirme işlemlerini yapabilirsiniz. Mükemmel bir tüy yapısı vardır. Ayrıca, tüy dökmesine rastlanmaz. Alerjik rahatsızlığı olan insanlar ile aynı yaşam ortamında bulunmasında herhangi bir sakınca yoktur. Maltese Terrier köpeği fiyatları bu köpeklerin cinsiyetine ve yaşına göre değişir. Ayrıca bu köpeklerin fiyatları köpeğin aşılı veya kısır olup olmadığına göre de değişir. Bu yüzden Maltese Terrier köpeği ilanlarını inceleyerek bu köpeklerin fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ortalama yaşam süresi 12 ila 14 yıl arasında değişkenlik gösterir. Hatta, 18 yıl yaşayanlarına da rastlanır.

Maltese terrier fiyat hakkında araştırma yapıldığında birtakım sonuçlara ulaşılıyor. Bilhassa yavru köpeklerin yetişkin olma hallerinde erişecekleri boyuta göre fiyatlandırma yapıldığı biliniyor. Bu noktada, güncel tarih itibariyle 3 bin 500 TL ile 8 bin TL arasında farklılık gösteren fiyatlara rastlanabilir. Bunun yanı sıra, köpeğini Amerikan doları üzerinden satışa çıkaranlar da olabilir. Doların Türk lirası karşısında sürekli değer kazandığı düşünüldüğünde söz konusu fiyatlar 10 bin TL sınırına kadar çıkabilir.

Ücreti karşılığında Maltese terrier sahiplenmek isteyenlerin bilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Her şeyden önce, köpeğin orijinal bir Maltese terrier olup olmadığı araştırılmalıdır. Yavru köpeğin orijinal olup olmadığını anlamak zordur. Bu noktada, köpeğin anne ve babasına bakılmalıdır. Bilhassa babasının görünüşü daha baskın olan Maltese terrier’ler için orijinal yorumu yapılabilir.

Maltese Terrier Sahiplenmek İsteyenler Ne Yapmalı?

Maltese terrier sahiplenme fikrinde olanlar için harika bir seçenek bulunuyor. Patisahiplen.com sitesi sayesinde siz de hayalinizdeki Maltese terrier’e sahip olma ayrıcalığına erişebilirsiniz. Sitenin son derece kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Ana sayfada yer alan kategori seçeneğine tıklamalısınız. Maltese terrier’i seçmelisiniz. Ardından, konumunuzu yani hangi şehirde yaşadığını seçmeniz gerekiyor. Bu detayları belirledikten sonra arama yapabilirsiniz. Maltese terrier sahiplendirme isteğinde olanların ilanlarıyla karşılaşabilirsiniz. Onlarla iletişime geçerek süreci devam ettirebilirsiniz. Ücretsiz maltese terrier, maltese terrier sahiplenme ücretsiz,maltese terrier ücretsiz sahiplenme,maltese terrier sahiplendirme işlemlerini kolaylıkla halledebilirsiniz.

patisahiplen.com sitesi ile siz de ilan verebilirsiniz. Evinizde bulunan ve artık bakamayacağınızı düşündüğünüz terrier cinsi köpeğinizi başkasına vermek amacıyla ilan oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak, birçok kişinin aklında Maltese terrier sahiplenme ücretsiz seçeneklerinin var olup olmadığı sorusu yer alıyor. Ancak, bu konu hakkında net bir şey söylemek mümkün değil! Çünkü, Maltese terrier ücretsiz sahiplendirme imkanı sunan kişiler olabileceği gibi köpeğini belirli bir ücret karşılığında sahiplendirmek isteyenler de bulunabilir.

Sonuç olarak, Patisahiplen.com sayesinde Maltese terrier ücretsiz seçeneği sunan ilan sahipleriyle de tanışabilirsiniz. Sitenin imkanlarını en iyi şekilde araştırdığınız takdirde sorun yaşamazsınız.

Maltese Terrier Tüy Döker Mi?

Maltese terrier; bakımı en kolay hayvanlardan birisidir. Beyaz tüyleri ile gören herkesi kendisine hayran bırakır. Kulak kısmında limon rengine benzeyen izler bulunan köpeklere rastlanabilir. Ancak, neredeyse tamamının beyaz renkli olduğunu söylemek mümkündür. Rengine ek olarak upuzun, düz ve ipeksi tüylere sahiptir. Birçok kişi; uzun tüylerinden dolayı bu köpek türünü sahiplenme konusunda geri adım atar. Fakat, Maltese terrier hiçbir zaman tüy dökmez. Hatta, bu özelliğinden dolayı köpek alerjisi olanların dahi beraber yaşayabileceği bir hayvandır.

Maltese Terrier Tuvalet Eğitimi

Evcil bir hayvan olduğu için tuvalet eğitim sürecine özen gösterilmelidir. Köpek sahibinin ev içerisindeki bir bölgeyi veya dışarıdaki bir mekanı tuvalet alanı olarak belirlemesi gerekir. Yavru köpeğin eve gelmesiyle beraber tuvalet eğitimine başlanmalıdır. Maltese terrier sahibine tuvalet eğitiminde zannedildiği gibi bir zorluk çıkarmaz. Fakat, köpek sahibinin terrier’i her zaman gözetim altında tutması gerekir. Ayrıca, bu süreçte sabırlı olmak şart!

Köpeğin tuvaletini nereye yapacağının belirlenmesi eğitim aşamasının ilk detayıdır. Ardından, köpeğin yemek saatlerine göre bir düzenleme yapılmalıdır. Yemek yiyen köpekler; bağırsaklarında oluşan baskıdan dolayı tuvalete gitme ihtiyacı hissederler. Bu sayede, köpeğin tuvaletinin ne zaman geleceği hakkında fikir yürütülür. Maltese terrier sahibinin tuvalet eğitimini kolaylaştırmak adına farklı bir yol izlemesi gerekir. Örneğin, yavru köpeğe yalnızca belirlenen zaman dilimlerinde mama verilmelidir. Belirlenen zaman periyotlarının dışına çıkılmamalıdır. Sık sık mama verilmesi süreci kolay hale getirir. Fakat, her defasında sabit bir mama verilmelidir. Yine de günde altı öğünden daha çok mama verilmemesi gerekir. Bunun yanı sıra, akşam 18.00’den sonra köpeğe mama vermek tehlikelidir.

Maltese terrier son derece akıllı bir hayvandır. Tuvalet ihtiyacının olduğunu bir şekilde belli eder. Tıpkı insanlar gibi onun da yalnızca yemek yedikten sonra tuvaleti gelmez. Herhangi bir oyun sırasında veya yerde yatarken dahi tuvaletinin gelmesine rastlanabilir. Maltese terrier; bu gibi hallerde birtakım işaretlerle tuvalet ihtiyacının olduğunu belli eder. Örneğin, bir anda yeri koklamaya başlayabilir. Bunun yanı sıra, telaşlı bir şekilde daire çizmeye başlayabilir. Ayrıca, herhangi bir oyunun tam ortasında birdenbire durgunlaşabilir. Köpek sahibinin bu tür belirtilerin farkına varması gerekir.

Maltese terrier sahiplerinin köpeğin tuvalet eğitim sürecinde hassas olması şart! Köpeğe belirlenen zaman dilimleri haricinde mama verilmemelidir. Yemek saatinin dışında verilecek her bir besin köpeğin tuvalet ihtiyacını ortaya çıkarabilir.

Maltese Terrier Köpeği Çocuklar ile Anlaşır Mı?

Maltese Terrier, her zaman onunla ilgilenen ailesine çok bağlıdır. Bu yüzden biraz kıskanç olabilir. Bu da çocuklara iyi anlaşamadığı gösterir. Çocuklu bir aileniz varsa, her zaman yeni doğmuş bir Maltese Terrier sahiplenmelisiniz. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Maltese Terrier Köpeği Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Çıkık hastalığı Maltese Terrier köpeklerinde çok yaygındır. Aşırı kilo alımı bu durumların şiddetini büyük ölçüde artırır. Bu nedenle aldığı besin miktarının, vücudu ve günlük fiziksel aktivitesi için yeterli olduğundan emin olunması gerekir. Maltese Terrier köpeği beslenme konusunda yaş önemlidir. Bu açıdan 9 aylık olana kadar üç öğün beslenmelidir. Bunun yapılmaması obezite gibi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Sonuç olarak, Maltese terrier; bu hususlara dikkat edildiği takdirde sorunsuz bir evcil hayvana dönüşür.

maltese terrier, maltese terrier ücretsiz sahiplenme, maltese terrier özellikleri, maltese terrier sahiplenme, maltese terrier Ankara, maltese terrier sahiplenme ücretsiz, maltese terrier sahiplendirme, ücretsiz maltese terrier.

yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Üst Köpek Maması