Daha iyi bir deneyim için CHROME, FİREFOX, OPERA veya Internet Explorer tarayıcınızı değiştirin lütfen.
Siyam Kedisi Tüm Bilgileri

Siyam Kedisi Tüm Bilgileri

Siyam Kedisi, sahip olduğu eşsiz görünümü ve hayret verici zekası ile tüm dünyada sıra dışı bir üne sahip olan kedi cinsleri arasındadır. Antik dönemlerde Siyam adı verilen ve günümüzde Tayland olarak bilinen coğrafyada hüküm sürmüş bu kediler, tapınak koruyuculuğu görevini üstlenmiştir. Açık mavi göz rengi ile nerede olursa olsun kendi varlığını belli eden Siyam Kedisi, köklü ve safkan bir ırktır. Sahip olduğu bu köklü geçmişi ile son dönemde doğan yeni ırkların da atası olan bu kediler bakımı, özellikleri ve popülerliği ile fark yaratmaktadır.

Siyam Kedisi Özellikleri

Siyam kedisi özellikleri çoğu zaman diğer kedi ırkları ile karıştırılabilen nitelikler içerir. Bu kedilerin en temel özellikleri arasında sıra dışı zekaları yer almaktadır ve hemen her ortamda çok çabuk adapte olabilen Siyam Kedileri çok hızlı bir biçimde etkileşim ve iletişim kurmaya uygun bir yapıya sahiptir.

Aynı zamanda kıvrak ve çevik özellikleri de bulunan Siyam Kedisi, çoğunlukla krem renginde veya kahverengiye çalan tonlarda tüylere sahiptir. Oldukça etkileyici ve özel bir duruşu olan bu kedilerin her şart altında kendilerini belli etmeleri son derece olasıdır.

Siyam Kedisi özellikleri ırkın sahip olduğu özel konum ve köklü geçmiş nedeniyle oldukça spesifik nitelikler taşır ve genel hatlarıyla şu şekilde ifade edilebilir:

  • Sıra dışı bir zekaya sahiptirler. Çok çabuk anlarlar ve anlama kabiliyetleri diğer tüm kedilere göre çok daha yüksektir.
  • İletişim konusunda adeta bir tutkuya sahip olan Siyam Kedisi, çok konuşkandır ve hatta bazı durumlarda gevezelik bile gösterebilir.
  • Diğer kedi ırklarına göre daha kalın ve etkileyici bir ses tonuna sahiptir.
  • Oldukça çevik ve güçlü olan vücut yapıları enerji ile doludur ve yerinde durma konusunda bazı hallerde zorluk yaşayabilir.
  • Çocuk ve diğer evcil hayvanlarla kurduğu etkileşim oldukça sıra dışıdır ve tüm iletişimi kendisi yönetir.
  • İnsanlara ve çocuklara yakın olmaktan, onlarla etkileşim halinde olmaktan oldukça mutlu olan bu cins kediler, en sosyal kedi ırkı olmaya adaydır.
  • Yoğun bir sosyalleşme dürtüsüne sahip olan Siyam Kedisi, yalnız kalmaktan ve bakıcılarının uzaklaşmasından pek de hazzetmez.
  • Oldukça oyuncu ve eğlenceli özelliğe de sahip olan bu kediler, onunla yeterli düzeyde ilgilenilmemesi halinde ilgi talep etme anlamına gelen farklı sesler çıkarabilir.
  • Dış görünüşleri ile hemen kendilerini belli eden bu kediler çoğunlukla; küçük, kısa ve sivri uçlu kulak yapısına, kısa krem rengi tüylere, uzun ince bir kuyruğa ve mavi renkli gözlere sahiptir.

Siyam Kedisi özellikleri bunlarla sınırlı olmadığı gibi akıl ve zekaları ile ön plana çıkan bu kedilerin bakımını üstlenenleri her geçen gün farklı biçimlerde şaşkınlığa uğratmaları da son derece olasıdır.

Siyam Kedisi Sahiplenme

Siyam Kedisi sahiplenme ve bakımını üstlenme arzusundaysanız öncelikli olarak bu tür kedilerin tüm özelliklerine hakim olmanız gerekir. Son derece köklü bir geçmişe sahip olan bu ırktan kedilerin, orijinal ve safkan olabilmelerinin anlaşılması adına pek çok veri bulunur.

Belirtilmiş olan fiziksel özellikler Siyam Kedisi hakkında genel bir kanaat elde etmek amacıyla kullanılabilir. Bu noktada Siyam Kedilerinin yaymış olduğu pozitif ve zeka dolu enerjiyi hemen yanınızda hissetmek istiyorsanız doğru ve güvenilir adresler ile iletişim kurmanız gerekir.

Aksı durumlarda Siyam Kedisi sahiplenme ilanları veya benzeri satış seçenekleri sunanlar aracılığıyla sahiplenme gerçekleşmesi halinde bazı aksaklıkların ortaya çıkabilmesi olasıdır. Özellikle kedinin gerçekten safkan olduğundan emin olmak ve gerçek bir Siyam cinsi kedi olduğu hakkında şüphe duymamak zorlayıcı olabilir.

Siyam Kedisi Yavru Fiyatları

Siyam Kedisi fiyatları kedinin köklü ve safkan bir ırk olması nedeniyle diğer kedilere oranla görece daha maliyetli olabilir. Bu kapsamda değerinde bir fiyat teklifi alabilmek adına doğru adreslerden kedilerin sahiplenilmesi tavsiye edildiği gibi bu kedilerin özellikle yavruluk dönemlerinde sahiplenilmesi oldukça kritik bir işlev gösterir.

Siyam Kedisi yavru fiyatları da yetişkin kedilerde olduğu gibi maliyetli olabilmektedir. Oldukça özel bir ırk olan bu kedilerin satışı konusunda fiyat aralığı çoğunlukla 1.500 Türk Lirası ile 5.000 Türk Lirası arasındadır. Her ne kadar bu fiyat aralığı geniş gibi görünse de yavru fiyatlarında sıra dışı farklılıkların gözlemlenmesi olası değildir.

yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üst